Resultater Klubmesterskab

Fart med fornuft

Klubmesterskab 2021

Foreløbig stilling

Klubmesterskab 2020

Resultater fra tidligere år

Klubmesterskabet 2019

Klubmesterskab 2018
Klubmesterskabet 2017
Klubmesterskabet 2016
Klubmesterskabet 2015
Klubmesterskabet 2014
Klubmesterskabet 2013
          
 Sønderbæk
 løbet 17/3
Designa
 løbet 28/3
Hoyer
 Løbet 12/5
Hinge Auto
 Løbet 29/9
Schøler-
løbet 19/10
i altPlc
 TidPointTidPointTidPointTidPointTidPoint 
Klasse 1 første års licenser           
Morten Simonsen – Mads Thomsen  00:12:131217:271509:032000:29:4415621
Christian Lau Jensen-Jakob Møller Nielsen00:29:262000:12:031516:5520    552
Dennis Johansen – Leif Johansen  00:11:2620Udg.0    203
Thobias T. Hansen – Anders Kappelgaard      udg000:29:1720204
Michael Grønning – Lars Grønning    18:0112    125
Klasse 2     0-1600 ccm           
Hans Wester – Peter Wester  00:10:492015:112008:561500:27:5120751
Åge Jensen-Esben Dallerup00:27:20900:11:181215:391509:081200:28:0515632
Tom Kjeldsen – Bo Pedersen    16:091208:522000:28:1212443
Kasper Schøler-Jens Erik Jensen00:28:19700:11:1015  09:26900:28:5410414
Torben Gregersen-Malene Gregersen00:25:4412udg. 16:181009:31800:29:449395
Brian Nonboe-Rudi Hass00:24:3420  16:50908:587Udg 366
Kenn Christensen – Tina Schmidt  00:11:56917:11809:221000:30:308357
Ronnie Jensen-Vagn Åge Jensen00:24:4015        158
Rene Janning-Carsten Madsen00:25:5210udg.       109
Jacob Nielsen – Lasse Egeholm  00:11:3110      1010
Valdemar Brandstrup-Jens poulsen00:27:288        811
Nicolai Christensen – Emil Nielsen  00:12:018      812
Kristian Kjeldsen – Frank Kjeldsen    17:037    713
Klasse 3 over 1600ccm           
Jess Brandstrup-tobias Hansen00:22:532000:11:061515:011508:382000:27:2315851
Kenneth krogh Andersen-Kim Brandstrup00:31:03900:10:322015:221208:5315  562
Brian Rasmussen-Gert Pedersen00:23:091500:11:1212  08:581200:28:1412513
Johnny Simonsen – Jacob Schnoor        00:26:5920204
Kurt Knudsen-Rasmus Meyer00:24:201200:11:468      205
Bo Andersen – Chris Ankersen    14:5620    206
Mike klitgaard Christiansen-Jan Jensen00:29:261000:11:429      197
Eigil Toft – Michael  00:11:321016:52     108
PerAndersen – Chris Ankersen  00:11:557      79
            
Klubmesterskabet 2012
Klasse 1 første års licenserSønderbæk
 løbet 25/3
Designa
 løbet 5/4
Hoyer
løbet 10/6
Løvel løbet aflyst
Løvel løbet 10/6
September
 løbet 23/09
Schøler Auto
løbet 4/10
i altPlc.
 TidPointTidPointTidPointTidPointTidPointTidPoint  
Mike Klitgaard- Jan Jensen    21,3920  17,351517,0820551
Kenn Christensen-Tina Schmidt Christensen    21,4515  15,1620  352
Henrik D. Nielsen-Emilie D. Werner  10,3920        203
Christian Lau – Jacob Møller        17,05016,5500 
               
Klasse 2     0-1600 ccm              
Tom kjeldsen-John D. Sørensen22,1220udgået018,2620  14,082014,5120801
Hans Wester-Peter Wester22,19158,432018,3912  udgået015,1415622
Jan Jensen-Rene Jensen25,29814,141520,49  udgået015,2412443
Brian Nonboe-lotte Christensen22,2612  18,2615    Udgået 274
Torben Gregersen-Malene Arhus Gregersen        15,281515,599245
Rene Janning-Carsten Madsen        15,41215,3910226
Kasper Schøler-Jens Erik Jensen    20,0210  15,4510  207
kenneth Nonboe-Morten Jensen24,129  22,077    Udgået 168
Ronnie Jensen-Vagn Åge Jensen22,510          109
Valdemar BrandstrupUdgået0  21,098      810
Kristian Kjeldsen – Frank Kjeldsen          16,398811
Jacob Nielsen -lasse Engholm24,10        15,3600 
               
Klubmesterskabet i Rally 2012
Klasse 3 over 1600ccm              
               
Jess Brandstrup-Tobias Terttu Hansen22,02159,151518,0115  14,112014,3715801
Kenneth krogh Andersen- Kim Brandstrup22,012013,14818,0312  15,071514,5112672
Søren Bøgeskov-Erik Bøgeskov  8,42017,5420      403
Ejgil Andersen- Michael Hansen25,07129,21019,5710      324
Kurt Knudsen-Anders Meyer25,52109,1912        225
Tommy Jensen – Allan Jensen          14,2120206
Jackie Sose- Christina la Cour Andersen        16,2312  127
Johnny Simonsen – Jacob Schnoor          14.5910108
Lars Harlev- Jakob Poulsen29,279          99
Per Andersen-Kristian FriisUdgået09,449        910
Per Vistoft- Thomas HøjlundUdgået0          011
Bo Andersen-Chris AnkersenUdgået0  udgået0      012
Klubmesterskabet 2011
Afdeling1. (13/3)2. (27/3)3. (22/5)4. (25/6)5. (4/9)6. (22/10)TOTALPLC.      
 TidPointTidPointTidPointTidPointTidPointTidPoint        
KLASSE 1: 1. ÅRS GRUNDLICENSER UANSET KUBIK      
Kasper Schøler
Jens Erik Jensen
11:42:001224:44:001521:15:002010:24:002016:19:001507:43201021Guld     
Jacob Nielsen
Lasse Egholm
11:39:001524:33:0020Ikke tilm.0Ikke tilm.016:03:002007:4615702Sølv     
Ejgil Andersen
Michael Hansen
11:35:002025:40:001021:56:0015Ikke tilm.0Ikke tilm.0Ikke tilm.0453      
Søren Vinter
Niklas Olsen
Ikke tilm.029:46:008Ikke tilm.011:36:001517:22:0012Ikke tilm.0354      
Jonas Schøler
Michael Møller
Ikke tilm.025:10:0012Ikke tilm.0Ikke tilm.0Udg0Ikke tilm.0125      
Chris Golczyk
Rasmus Meyer
udg027:18:009Ikke tilm.